O nás

Jsme přímým dovozcem španělského vína Rioja (čti Riocha), které společně s francouzskými víny, patří ke světové špičce a to zejména červené suché víno.

La Rioja, region který je též správní oblastí v rámci španělského autonomního systému, leží v severní části Španělska a pěstování vinné révy zde patří k pilířům zdejší ekonomiky.Výroba vína má zde velkou tradici a po zásluze získala značka Rioja jako jediná ve Španělsku známku nejvyšší kvality z hlediska původu - Denominacion de orígen calificada, což znamená kvalifikované označení původu. Toto označení je spolu s pečetí na každé láhvi a je zárukou pravosti značky a vysoké kvality vína.

Rovněž dovážíme vynikající značková mladá vína z dalších oblastí ve Španělsku, například ze sousední vinařské oblasti Navarra či níže položené La Mancha (čti La Manča). Naše vína osobně vyhledáváme a degustujeme přímo u výrobců, na první místo tak klademe kvalitu, až poté se snažíme docílit co nejpříznivější ceny. Navíc dáváme přednost malým vinným sklepům (bodegas), které mají menší produkci a osobnější, rodinný přístup k výrobě svého vína.

Naším cílem je nabízet vína kvalitní, dostupná všem, přesto taková, která se neobjeví v potravinových řetězcích.  Naším krédem není rychle se obohatit, dovoz vína ze Španělska pramení z našeho dlouhodobého pobytu v této zemi, naší lásce k tomuto lahodnému nápoji a také v dobré znalosti španělského trhu s víny, což spolu s obchodními styky na bázi přátelství ústí ve velice příznivé ceny námi nabízených vín.