Naši dodavatelé

Oblast D.O.Ca. La Rioja

Unión de Viticultores Riojanos

Tato bodega (vinný sklep) je rodinného typu, vinařství a zpracování vín z Riojy se věnuje tři generace. Zakladatelem byl  "dědeček Roman Montaňa", který započal své dílo v roce 1910, a po němž je pojmenována značka Don Roman, z jehož produkce dovážíme vynikající suchý sekt.

Bodega ma 25% vlastní produkce a zbytek nakupuje u dalsich vinařů v okolí, jejichž produkci vede a hlída po celý rok ve všech etapách procesu výroby. Celkem jde o 200 hektarů a přibližně 250 vinařů - odtud název tohoto vinného sklepa - Spolek riošských vinařů.

Ve chvíli, kdy se má hotový produkt dostat do prodeje, provádí se vyčerpávající kontrola všech vinic pro určení kvality hroznů a jejich patřičnou zralost, poté nastává sklizeň.

Tímto způsobem se určuje, které hrozny jsou vhodnější pro tu kterou produkci, ať již mladého, či archivního vína, a je tak docíleno nejvyšší kvality u všech typů vín.

 

Bodegas Rioja Santiago

Na březích řeky Tirón se nachází druhá nejstarší bodega z oblasti La Rioja. Založena byla v roce 1870 za účelem vyrobit a vypěstovat kvalitní vína za použití tradičních pěstitelských metod.

Počátkem minulého století, kdy zahraniční trhy byly pro Rioju neznámým pojmem, tato bodega již vyvážela do Evropy nezanedbatelné množství svých vín.

Filosofie kterou tato značka razila více než sto let je stále stejná: vyrábět vína z Riojy co nejvyšší jakosti. Firma neustále pracuje na vylepšení svých zařízení a dává prostor novým metodám výroby.

 

Bodegas Lagunilla

Jeden z nejstarších vinných sklepů v La Rioja byl založen roku 1885 panem Felipem Lagunillou San Martín. Od této doby úspěšně rozvíjí umění zpracování, pěstování a obchodování s vínem. Jeho zakladatel, původem z Riojy, byl jedním z nejhlavnějších strůjců boje proti révokazu, a za propagaci vinařství v oblasti La Rioja obdržel roku 1916 od krále Alfonsa XIII Řád za Zemědělské zásluhy.

Bodega, která se mezitím stala jednou z nejprestižnějších v celém regionu, zůstala v rukou rodiny Lagunilla do roku 1973, kdy otěže převzala Skupina Croft patřící pod nadnárodní společnost Diageo. To s sebou přineslo i významné modernizace veškerých zařízení.

Další posun nastal roku 1995, kdy firmu převzala Arco Bodegas Unidas, tedy Spojené vinné sklepy združující pět vedoucích společností v La Rioja, jejíž celkový rozsah je přes 3000 hektarů.

 

Oblast D.O. Navarra

Bodegas Campos de Enanzo

Tato Bodega pěstuje vinnou révu již přes padesát let, a s léty získala zkušenosti a mistrovství ve výrobě prvotřídního vína. S moderní duší byli Campos de Enanzo pionýři v použití nejnovějších technologií a stala se tak největší bodegou v oblasti Navarra. Z jejich vinic a sklepů vzešla vynikající vína, která přišla na trh pod nejprestižnějšími značkami.

Oblast Navarra, sousedící s vyhlášenou Riojou, oplývá perfektními přírodními a klimatickými podmínkami pro pěstování vinné révy, čímž se stala místem s velkou tradicí výroby vína.

Campos de Enanzo obhospodařuje 1500 hektarů vinic, kde pěstují od mladých keřů až po keře starší 50ti let.Průměrný věk vinic je tedy kolem 25ti let. Tyto se dělí na několik odrůd které umožňují vyrábět různé typy vín, jak mladé, tak archivní. Pro úctu k přírodě a jejích plodů je produkce důkladně kontrolována a nepresahuje 6500 kg na hektar.

Celkový objem sklizně je asi 10 miliónů kg vinné révy. Hrozny se umístí do více než 200 nádrží z nerezové oceli s kapacitou přes 12 miliónů litrů. Roční produkce vína pak dosahuje objemu přes 7 miliónů litrů.


Oblast D.O. La Mancha

Bodegas del Saz
Rodinná firma s velmi širokou škálou vín s OZNAČENÍM PŮVODU (D.O.) oblastí La Mancha a Tierra de Castilla. Nachází se v srdci regionu La Mancha, 170 km jižně od Madridu.

Založení rodinné tradice rodiny Del Saz pochází z roku 1930 panem Alvarem del Saz. Jeho syn Rodríguez pokračuje v této tradici a zakládá roku 1972 Bodegas del Saz, soukromou bodegu za účelem produkce kvalitních vín určených pro národní i mezinárodní trh. Zahrnuje 180 hektarů vlastních vinic, 500 sudů, polovina amerických a polovina francouzských, s produkcí 500.000 litrů a 300.000 lahví ročně, s kapacitou maximálně 700.000 litrů vína vysoké jakosti. Dále vyrábí 6-7 miliónů litrů střední a nižší jakosti.